Sporty

Podtržení

Hokej

AREÁL LEDOVÝCH SPORTŮ (ALS) je svým organickým spojením se základní školou Ke Kateřinkám předurčen k systematickému a řízenému procesu výchovy mládeže a dětí k vnímání sportu jako nedílné životní aktivity.

Možnost hrát hokej ve sportovním zařízení splňujícím nejvyšší nároky na kvalitu probíhajících tréninkových, přípravných, soutěžních či zábavových aktivit je pro školáky zajímavou výzvou. Možností je i zahrnutí hokeje do tělesné výchovy formou volitelné hodiny.

Programy pro výuku mladých hráčů, soutěže v několika vypsaných úrovních, přípravné kempy zahrnující technickou, taktickou i kondiční přípravu, to vše je v programu ALS pod supervizí kvalitních trenérů, kteří mají zkušenosti s vedením těchto věkových kategorií. Samostatnou kapitolou je sledge hokej, kterému jsou vyhrazeny v ALS časově výhodné hodiny. Volné hodiny jsou nabízeny občanům Prahy 11 a širší veřejnosti.

Bruslení

AREÁL LEDOVÝCH SPORTŮ (ALS) disponuje ledovou plochou o rozměrech 26 x 56 metrů. Na halu navazují šatnové objekty. Vně areálu je k dispozici dostatek parkovacích míst. Tato hala je po většinu času k dispozici dětem a mládeži, a to především ZŠ Ke Kateřinkám, která zařazuje hodiny bruslení přímo do rozvrhu.

Formou veřejného bruslení, se kterým je počítáno zejména v zimní sezóně o víkendech se užití ledové plochy dostává i k ostatním občanům městské části Prahy 11 a také širší veřejnosti. V rozpisu hodin se objevují kurzy bruslení, škola krasobruslení, zábavové aktivity spojené s pohybem na ledové ploše a mnoho dalšího.

Volné hodiny je možno objednat prostřednictvím objednávkového on-line systému. Pro čekající doprovod je k dispozici restaurace s celodenním provozem, kde je možné si vybrat z široké nabídky jídel i nápojů.

Curling

AREÁL LEDOVÝCH SPORTŮ (ALS) je sportovním zařízením, které nabízí unikátní možnost vyzkoušet si i druhý zimní kolektivní sport vedle hokeje, a sice curling. Zájemci o tento olympijský medailový sport z řad mládeže mohou prostřednictvím curlingové akademie, jejíž sídlo je v ALS, nejen rozvíjet svůj sportovní talent, ale díky výměnným programům mohou rovněž absolvovat tréninkové pobyty v zahraničí (Skotsko, Švédsko).

Pravidelné tréninky školní mládeže tvoří páteř provozu curlingové haly. ALS nabízí nejen curlingové tréninky, ale také dlouhodobé soutěže pro nejrůznější kategorie, systematickou péči o zdravotně postižené curlery, tréninkové kempy a školení pro hráče i trenéry.

Nedílnou součástí provozu je nabídka společensko sportovních akcí pro firmy i soukromé osoby.